•  خانه
  • آیا فشار کم آب به ماشین لباسشویی شما صدمه می‌زند؟

آیا فشار کم آب به ماشین لباسشویی شما صدمه می‌زند؟

باتوجه‌به قیمت بالای لوازم برقی یکی از بهترین کارها مراقبت از لوازم برقی خانه است. آیا می‌دانستید باتوجه‌به کمبود آب (لینک به مقاله چطور موتور آب مناسب برای خانه انتخاب کنیم) و فشار کم آب ممکن است به ماشین لباسشویی صدمه وارد شود؟

در این مطلب می‌خواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم و راه‌حل‌های این مشکل را بررسی کنیم. فشار آبی که از ماشین لباسشویی شما خارج می‌شود مهم است. فشار کم آب می‌تواند هم به لباس‌های شما و هم به  خود دستگاه آسیب برساند. فشار کم آب مانع می‌شود که لباس‌ها را تمیز شسته شوند و همچنین فشار کم آب می‌تواند به‌مرورزمان به ماشین لباسشویی شما آسیب برساند.

هر چه میزان  لباس‌های بیشتری در یک‌زمان شسته شوند، این مشکل بدتر می‌شود. اگر فشار آب کم باشد، دستگاه باید سخت‌تر کار کند تا آب را از طریق شلنگ‌ها به داخل ماشین برساند. این می‌تواند باعث شود برخی از قطعات ماشین سریع‌تر از حد معمول فرسوده شوند.

فشار کم آب چیست؟

فشار آب نیرویی است که آب را از طریق لوله‌ها و شلنگ‌ها به حرکت درمی‌آورد. فشار کم آب به این معنی است که نیروی کافی برای حرکت آب در سیستم وجود ندارد که این امر می‌تواند بر کیفیت دوش گرفتن، شستن لباس‌ها یا روشن‌کردن ماشین ظرف‌شویی شما تأثیر بگذارد.

فشار کم آب همچنین می‌تواند نشانه یک مشکل بزرگ‌تر نیز باشد؛ از جمله وجود نشتی در سیستم لوله‌کشی آب. اگر فشار آب پایینی دارید، با یک لوله‌کش تماس بگیرید تا مشکل را تشخیص داده و برطرف کند. ولی اگر سیستم لوله‌کشی خانه شما مشکلی ندارد و فشار آب شهری کم است؛ انتخاب پمپ آب مناسب می‌تواند به شما برای حل این مشکل کمک کند (راهنمای انتخاب پمپ مناسب آب).

فشار کم آب روی ماشین لباسشویی  شما چه تأثیری دارد؟

وقتی فشار آب کم است، زمان بیشتر طول می‌کشد تا ماشین لباسشویی با آب پر شود. این می‌تواند باعث شود ماشین لباسشویی به‌درستی نچرخد و لباس‌ها تمیز بیرون نیایند. علاوه بر این، اگر فشار آب کافی وجود نداشته باشد، ممکن است واشر نتواند آب را از دستگاه پمپاژ کند که می‌تواند منجر به نشتی شود.

چگونه فشار آب ماشین لباسشویی را افزایش دهیم؟

فشار آب چیزی است که بسیاری از مردم تا زمانی که دچار مشکل فشار کم آب نشوند به آن فکر نمی‌کنند. فشار کم آب می‌تواند مشکلات مختلفی ایجاد کند که رایج‌ترین آنها کاهش قدرت و کارایی ماشین لباسشویی شماست.

خوشبختانه، چند راهکار وجود دارد که می‌توانید برای بهبود فشار کم آب انجام دهید: یکی از مواردی که می‌توانید امتحان کنید این است که اندازه لوله‌های آبی را که به خانه‌تان می‌رود، افزایش دهید. اگر این امکان‌پذیر نیست یا مشکل را حل نمی‌کند، می‌توانید یک پمپ تقویت‌کننده آب نصب کنید (راهنمای انتخاب پمپ).

پمپ آب وسیله‌ای است که فشار آب را در خانه شما افزایش می‌دهد. در نهایت، اگر هیچ یک از این راه‌حل‌ها جواب نداد، ممکن است لازم باشد با یک لوله‌کش تماس بگیرید تا لوله‌کشی شما را بررسی کرده و دلیل کم بودن فشار آب محل شما را پیدا کند.

چگونه متوجه شوید که ماشین لباسشویی شما در اثر فشار کم آب آسیب‌دیده است؟

اگر هنگام استفاده از ماشین لباسشویی خود فشار آب پایینی دارید، چند راه‌حل وجود دارد که می‌توانید برای تشخیص آسیب‌دیدگی ماشین انجام دهید: ابتدا شلنگ‌ها را از نظر پیچ‌خوردگی یا نشتی بررسی کنید. اگر مشکل از شلنگ‌ها نیست، شیر آب را بررسی کنید تا مطمئن شوید که تا آخر برنامه شستشو کار می‌کند است. اگر همه چیز خوب به نظر می‌رسد و همچنان فشار آب پایین دارید، ممکن است دستگاه آسیب‌دیده باشد. در این صورت احتمالاً باید آن را تعمیر یا تعویض کنید.

عواقب آسیب‌دیدن ماشین لباسشویی در اثر فشار کم آب چیست؟

اگر ماشین لباسشویی شما در اثر فشار کم آب آسیب ببیند، ممکن است عواقب مختلفی داشته باشد. اول اینکه ممکن است دستگاه به‌درستی کار نکند و باعث لکه شدن لباس یا تمیز نشدن صحیح آن شود. دوم، اگر فشار کم آب ناشی از مشکل در تأمین آب شهری شما باشد، ممکن است در قسمت‌های دیگر خانه نیز فشار کم آب را تجربه کنید. در نهایت، اگر ماشین لباسشویی به‌درستی تهویه نشود، می‌تواند باعث خطر آتش‌سوزی شود.

اگر در خانه خود با فشار کم آب مواجه هستید، حتماً آن را توسط یک متخصص بررسی کنید تا علت آن و بهترین روش برای رفع آن را پیدا کند.

چگونه می‌توان از فشار کم آب جلوگیری کرد؟

فشار آب چیزی است که اغلب تا زمانی که از بین نرود بدیهی تلقی می‌شود. فشار کم آب می‌تواند ناشی از عوامل مختلفی باشد که پیشگیری از اکثر آنها آسان است. با رعایت این نکات ساده می‌توانید به حفظ فشار آب خود در سطح سالم کمک کنید و از دردسرها  و هزینه‌های ناشی از آن جلوگیری کنید.

اولین قدم برای جلوگیری از فشار کم آب، شناسایی منشأ مشکل است. دلایل رایج زیادی برای فشار کم آب وجود دارد؛ مانند کثیفی یا گرفتگی فیلترها، پیچ‌خوردگی در لوله‌ها یا خرابی پمپ.

هنگامی که منبع مشکل را شناسایی کردید، می‌توانید اقدامات لازم را برای اصلاح آن انجام دهید. اگر فیلتر شما کثیفی یا گرفتگی دارد، آن را در صورت نیاز تمیز یا تعویض کنید. اگر در لوله‌کشی پیچ‌خوردگی وجود دارد، سعی کنید خودتان آن را تعمیر کنید یا با یک لوله‌کش تماس بگیرید.

اگر فشار کم آب ناشی از مشکل در تأمین آب شهری باشد، در قسمت‌های دیگر خانه نیز فشار کم آب را تجربه می‌کنید. در این صورت تنها راه‌حل استفاده از پمپ‌های آب مناسب برای رفع این مشکل است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا کمبود فشار آب خطرناک است؟

فشار آب چیزی است که بسیاری از مردم تا زمانی که دچار مشکل فشار کم آب بشوند به آن فکر نمی‌کنند. فشار کم آب می‌تواند مشکلات مختلفی ایجاد کرده و صدمات زیادی به خانه شما وارد کند. اکثر ما با شنیدن فشار کم آب، مشکلاتی مثل قطع‌شدن آب..

اطلاعات بیشتر

تاریخچه سیستم گرمایشی در عهد عتیق

امروزه تلاش مهندسان، تولیدکنندگان و تأمین‌کنندگان سیستم‌های گرمایشی باعث شده تا دیگر در زمستان‌های سرد به تلاش‌هایی که اجدادمان برای رهایی …

اطلاعات بیشتر

آیا فشار کم آب به ماشین لباسشویی شما صدمه می‌زند؟

باتوجه‌به قیمت بالای لوازم برقی یکی از بهترین کارها مراقبت از لوازم برقی خانه است. آیا می‌دانستید باتوجه‌به کمبود آب …

اطلاعات بیشتر